Kruval

Hluboko v bulharských horách, na utajeném místě, stojí škola čar a kouzel- Kruval, Její minulost je zakryta rouškou tajemství. Říká se, že většina ředitelů měla pletky s černou magií, ale i přesto je škola velice oblíbená. Možná, že i trochu zla je k životu zapotřebí, ale…….rozhodně, Kruval se netají svým kladným postojem k černé magii. Žáci prý potřebují názornou ukázku, vyzkoušení si na vlastní nebezpečí jak ovládnout moc. Kdysi dávno, když byla škola založena Bramboudem Zlotvorným, se zrodila legenda, že ten kdo by neměl nic společného s černou magií, by při vstupu na školní pozemky, shořel na popel. Většina žáků, ale o černé magii neměla ani ponětí a není známo, že by se některému něco stalo. I tak se, ale vesničané báli vkročit na kruvalské území.
Příjímací rituál se provádí na začátku roku. Každý žák se musí napít ze zázračné číše a podle toho, jaký záblesk se objeví bude zařazen do dvou kolejí- Zlobovik je červený záblesk, Strašnovír je bílý. Tyto dvě koleje proti sobě bojují o školní číši na konci roku.

ŘEDITELSTVÍ
Bramboud Zlotvorný byl mocný čaroděj a škole vládl dlouhá léta. Po jeho sebevraždě z neznámých důvodů na školu nastoupila jeho sestřenice Krutolína Bludná, která, ale asi po dvou letech strávených na hradě přešla oficiálně k přívržencům zla. Několik dalších ředitelů nás dovedlo až k profesoru Karkarovovi, který převzal školu a řediteloval na ní 13 let, od doby úpadu Pána Zla. Jak se, ale zjistilo teď Pán Zla znovu povstal a Karkarov jako zrádce utekl. Škola byla na začátku roku zrušena a žáci byli přeřezeni do Bradavic, krásnohůlek, salemu a dalších škol po celém světě.

ŽÁCI
Viktor Krum, slavný bulharský chytač a účastník TURNAJE TŘÍ ŠKOL, opravdu chodil do Kravalu. Tento nadaný chlapec v letošním roce nastoupil do Bradavic. Popřejeme mu tedy hodně štěstí!!!

VÝUKA
V Kruvalu se vyučují obvyklé školní předměty až na speciální nauku o černé magii. Žáci se v ní učí o strašných černokněžnících, zaklínadlech a lektvarech. Můžou se také přihlásit do soubojnického klubu, ve kterém se naučí základy a pravidla soubojů.

Kruval patřil mezi nejúspěšnější školy světa. Škoda,že se zapletl s černou magií, možná by to dopadlo jinak…

 

Krásnohůlky

V malebné francouzské krajince, blízko moře, tam, kde vane teplý vánek stojí známá škola čar a kouzel. Její jméno je
Krásnohůlky. Před více než tisíci lety ji založila jedna z nejznámějších čarodějek Francie- Evelína de Krásnohůlkois.
Mezi kouzelnickým lidem byla velice oblíbená nejen kvůli své kráse, ale také kvůli svému neustálému boji proti zlu
a černé magii. Díky Evelíniné popularitě se její škola stala velmi žádanou a začala ji navštěvovat spousta žáků.
Krásnohůlky se nedělí na žádné koleje jako třeba Bradavice,ale mají také svůj přijímací rituál. U každého žáka se
ověřují kouzelné schopnosti tak, že svojí hůlkou namíří na kouzelný krásnohůlský rubín a pokud v něm zasvítí červené
světélko, žák je přijat. Tento zvyk vynesl škole erb- dvě zkřížené hůlky s červenými jiskrami.
Krásnohůlky jsou i po staletí stále velice populární a vychází z ní vynikající čarodějky a
kouzelníci.

ŘEDITELSTVÍ
Po záhadném úmrtí Evelíny de Krásnohůlkois přebrala ředitelství její nadaná sestra Amelia. Pokračovala ve stopách Evelíny a udržovala oblíbenost školy. Nechala také ve škole vybudovat nové prostory a krásnou zahradu. Když bylo v roce 1906 povstání francouzských skřetů, Amelia pomáhala ministerstvu kouzel při obraně a dostala se do spárů rozzuřeného
trolla poštvaného skřety. Tento útok bohužel nepřežila a byla pohřbené v rodinné hrobce na kouzelnickém hřbitově v Čárymárinkách. V krásnohůlském paláci se za tu dobu vystřídala celá éra ředitelů. Nezapomeňme jmenovat například Herkula Velmonta z Mánes, Valerii de Fontain či Bimuku de Antibes, kteří ctili a dál rozvíjeli ideál krásné Evelíny. V současné době má školu na starosti Madame Maxime la Chansone.

VÝUKA
V Krásnohůlkách se kromě obvyklých předmětů vyučuje také kouzelný zpěv a kouzelnická domácnost, ke které patří i čarodějné vaření. Každý z žáků také musí pěstovat nějakou rostlinku, nejoblíbenější bývá kytice masožravka. K hlavním sportům patří samozřejmě
famfrpál, ale také hophop ( obdoba mudlovského „volejbalu“,hraje se jen se dvěma míči- Skákalem a Přebíječem.)

ŠKOLA DNES
Krása školy se po celá staletí uchovala. Madame Maxime o ní pečuje s láskou. Jednou z nejznámějších žákyň je Fleur Delacourová, která se v minulém roce účastnila TURNAJE TŘÍ ŠKOL. Tato velice nadaná dívka není na škole výjimkou. Její původ pochází od vznešených víl, což dokazuje i vlas víli v její hůlce. Nyní školu vychází a bude nastupovat do nového povolání. Hodně úspěchů!!!

Pošlete své děti do Krásnohůlek a budete si jistí, že vyjdou jako špičkoví a talentovaní kouzelníci a čarodějky.

Salem

 

Město v severní Americe na severozápadě USA blízko řeky Snake.  Hlavní město Oregonu. Okolo tohoto města je hodně  indiánů. Také se o ní mluví v Sabrině mladé čarodejnici.Odtamtud pochází Salemská škola čarodějek, která se byla podívat na mistrovství světa ve famfrpálu ve 4. díle.

02.07.2007 06:41:16
zlanonka
ICQ: 404079346404079346
Omlouváme se za chyby. Děkujeme za návštěvu.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one