Nový příspěvek - obrázek

Nový příspěvek - obrázek

ale venku mu hrozí smrtelné nebezpečí. Členové Fénixova řádu mají plán. Pomocí mnoholičného lektvaru se 6 osob přemění v Harryho Pottera. To má zmást smrtijedy v případě, že budou útočit. Smrtijedi opravdu útočí, jsou svedeny těžké boje. Během nich zemře Alastor Moody, Harryho sova Hedvika a George přijde o ucho. Harry přebývá v Doupěti, kde se koná svatba Billa a Fleur. Na svatbu je pozván i Krum, Luna a její otec Xeniphilius Lovegood. Ron tancuje s Hermionou, aby ji nenechal ani chvíli o samotě s Krumem. Krum napadá Xenophilia. Tvrdí, že Lunin otec má na hábitu Grindelwaldovo znamení. Grindelwald byl mocný, zlý čaroděj, kterého přemohl Brumbál.

Harry, Hermiona a Ron mizí, aby našli zbývající viteály a zbavili svět Voldemorta. Dva viteály jsou již zničené: deník a prsten. Zbývá zničit 5 viteálů. Brumbál odkázal Ronovi zhasínadlo, Hermioně knihu dětských pohádek psaných v runách, Harrymu zlatonku a Nebelvírův meč, který mu ale ministr kouzel odmítnul předat. Nikdo z nich neví, k čemu jim ředitel věnoval takové věci. Harry, Ron a Hermiona se ukrývají v domě, který patřil Siriusovi. Dozvídají se, že Umbridgeová vlastní Zmijozelův medailon, který Voldemort přeměnil ve viteál. Vydávají se na ministerstvo hledat Umbridgeovou. Ministerstvo je plné smrtijedů, po celé zemi byla rozpoutaná honba za "nečistokrevnými" kouzelníky. Harry, Ron a Hermiona po mnoha útrapách a za pomoci mnoholičného lektvaru získají medailon. Do domu se už vrátit nemohou, žijí venku ve stanu. Ron se pohádá s Harrym a odejde. Hermiona zůstává s Harrym, ačkoli ji pojí k Ronovi velké pouto.

Hermiona neustále brečí kvůli Ronovi. Vydávají se s Harrym do "Godric's Hollow", místa, kde žili a zemřeli Harryho rodiče a kde Harry strávil jeden rok života. Rovněž tam také žil Brumbál a Godric Nebelvír. Harry najde hrob Brumbálovy sestry a matky a svých rodičů, kde se rozpláče. Hermiona objeví na jednom náhrobku znak, který našla v knize pohádek od Brumbála a který měl na sobě Xenophilius Lovegood na svatbě. Hermiona a Harry jdou do domu Bathildy, jež napsala učebnici o dějinách magie. Myslí si, že pro ně má meč od Brumbála a že se od ní dozví podrobnější věci o Brumbálově mládí. Ale Bathilda je začarovaná, přemění se ve Voldemortova hada, který chce zabít Harryho, ale Hermiona ho zachrání.

Harry spatří něčího patrona v podobě laně. Vydává se za ní a nachází ve vodě Nebelvírův meč. Potopí se pro něj, ale uvízne. Zachrání ho Ron, který se k nim opět vrací. Našel je pomocí zhasínadla . Meč slouží ke zničení viteálu, Brumbál jej použil taky na prsten. Harry s Ronem otvírají medailon, z něj vystoupí Raddle, bere na sebe jiné podoby a provokuje Rona. Zná Ronovy sny a noční můry: vždycky ve všem druhý, vždycky za Harrym, bojí se, že Hermiona, do které je zamilovaný, dala přednost Harrymu před ním. Z medailonu vystoupil přízrak Hermiony, která líbá Harryho. Ron nakonec sekl mečem a zničil viteál. Harry prozradí Ronovi, že Hermiona celé týdny brečela poté, co Ron odešel. Harry s Ronem se obejmou.

Harry, Ron a Hermiona navštíví Xenophilia Lovegooda, otce Luny, aby zjistili, co znamená znak, který měl na svatbě. Xenophilius vysvětluje, že to není znak Greindelwalda, ale "deathly hallows". Jedná se o tři předměty, které jsou spojené s pohádkovou legendou o třech bratrech, která je i v Hermionině knize, kterou jí odkázal Brumbál. Tyto předměty jsou "elder wand" - všemocná hůlka, neviditelný plášť, který Harry zdědil po otci, a kámen vzkříšení. Kdo sesbírá tyto tři předměty, stane se pánem smrti. Luna byla unesena, protože časopis, který Xenophilius vydával, fandil Harrymu. Xenophilius je zoufalý a chce prodat Harryho smrtijedům, ale Harry, Hermiona a Ron se stihnou zachránit. Harry si myslí, že mu Brumbál nechal ve zlatonce kámen vzkříšení, se kterým se může spojit s mrtvými lidmi, ale nedaří se mu jej otevřít.

Harry, Ron a Hermiona jsou odvedeni smrtijedy do domu Malfoyů. Za pomoci domácího elfa Dobbyho zachraní Lunu a další zajatce. Bellatrix zabíjí Dobbyho. Všichni, kteří byli zajatí u Malfoyů, pobývají u Billa a Fleur. Mezi nimi je i Griphook, skřet z Gringottovy banky. Harry, Ron a Hermiona tuší, že v trezoru Bellatrix v kouzelnické bance je další viteál. Přesvědčí skřeta, aby jim pomohl vloupat se do jejího trezoru. Skřet za to chce Nebelvírův meč. V trezoru najdou pohár Helgy Hufflepuff, ze kterého udělal Voldemort další z viteálů.

V Bradavicích se chystá velký boj. V čele studentských vzpour proti smrtijedům je Neville. Školu ovládají smrtijedi a Severus Snape je ředitelem. Hermiona zničí pohár Helgy Hufflepuff zubem baziliška z Tajemné komnaty. Harry najde další viteál - diadém Rowany Rawenclaw, i ten je zničen.
Voldemort se zmocil všemocné hůlky, kterou vlastnil Brumbál, ukradne ji z Brumbálovy hrobky a chystá se zabít Harryho. Voldemort zabije Snapea, Brumbálova přemožitele, aby tím získal nadvládu nad všemocnou hůlkou.

Harry je v ředitelně. Ponoří se do Snapeovy myslánky. Zjišťuje, že Snape miloval jeho matku a že chránil Harryho po celou dobu. Všechno naplánovali s Brumbálem. Brumbál umíral a přikázal Snapeovi, aby ho zabil tak, aby to vypadalo, že se vrátil k Voldemortovi. Snape předstíral loajalitu k Voldemortovi, ale přitom dělal všechno proto, aby byl Pán zla poražen. Snape chtěl přemoci Voldemorta a zachránit svět. Snape vyčaroval patrona a dal Harrymu Nebelvírův meč. Harry se dozvídá, že on sám je Voldemortův poslední viteál, který vytvořil nechtěně. Harry se tedy musí nechat zabít Voldemortem, aby mohl být Voldemort poražen.

Bitva o Bradavice má hrozné následky. Zemřel Fred, Lupin i jeho žena Nyphadora "Tonková", se kterou má malého syna Teda. Harry jde do lesa najít Voldemorta. Podaří se mu otevřít zlatonku, v níž nachází kámen vzkříšení, který byl součástí prstenu, jejž Brumbál zničil. Přijdou za ním jeho rodiče, Lupin a Sirius a doprovází ho až na smrt. Voldemort ho zabíjí kletbou Avada Kedavra.

Harry se ve své mysli setkává s Brumbálem. Ten mu povídá o své minulosti. Brumbál se přátelil s Grindelwaldem a chtěli spolu najít "deathly hallows" a stát se pány smrti. Chtěli být nejmocnější. Grindelwald se dal potom na cestu zla a Brumbál ho přemohl, čímž získal všemocnou hůlku. Jediný pán smrti je ale Harry, protože se smrti nebojí a nechal se dobrovolně zabít. Harry má být skutečný majitel "deathly hallows". Jenže Harry právě proto není mrtvý, smrtící kouzlo na něj nezapůsobilo, zabilo pouze tu část Harryho duše, kterou měl společnou s Voldemortem, Voldemortův viteál. Harry má možnost se vrátit do života. A vrací se. Voldemort si myslí, že zabil Harryho a nese ho ukázat do Bradavic. Neville zabíjí hada Naginiho, v němž je poslední viteál. Harry přestane hrát mrtvého a bojuje s Voldemortem. Vysvětluje přede všemi, že Snape byl na Brumbálově straně, a tedy Brumbála nepřemohl, a proto všemocná hůlka nepatří Voldemortovi. Pán Zla vyšle smrtící kletbu na Harryho, ale ta se obrátí a zabije ho. A svět je zachráněn.

O devatenáct let později vyprovází Harry s manželkou Ginny své tři děti: Lily, Jamese a Albuse Severuse. Jedou bradavickým expresem do školy. Setkávají se s dětmi Rona a Hermiony. Už devatenáct let nebolela Harryho jizva. Všechno je v pořádku.

11.08.2007 19:23:31
zlanonka
ICQ: 404079346404079346
Omlouváme se za chyby. Děkujeme za návštěvu.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one