Sirius Black - obrázek

Sirius Black - obrázek

Objevil se poprvé ve třetím díle. Nejlepší přítel Jamese a Lily Potterových, kmotr jejich syna Harryho.

Falešně obviněný ze zrady a z vraždy Harryho rodičů. Na třináct dlouhých let byl zavřený v Azkabanu kouzelnickém vězení plném odporných bytostí, které z lidí vysávají šťastné myšlenky, mozkomorů. Poté co zjistil, že se v blízkosti Harryho pohybuje nebezpečný vrah, utekl z vězení, aby jej zlikvidoval.

 Dlouho se schovával. Byl vyhublý, špinavý a plný strachu. Pozoroval Harryho a dával na něj pozor. Vybral si peníze a objednal Harrymu Kulový blesk . Nejlepší koště, které se tehdy dalo sehnat. Sám riskoval vězení a mozkomorův polibek jen aby Harryho zachránil.

Sirius se narodil ve vznešené kouzelnické rodině, která sympatizovala s lordem Voldemortem a nesnášela „mudlovské šmejdy“. V Bradavicích nastoupil do Nebelvíru a skamarádil se tam Jamesem Potterem, Remusem Lupinem a Peterem Petigrewem. Zjistil pravdu o Remusovi a byl jedním z iniciátorů jejich proměny ve zvěromágy. Sám se proměňuje v obrovského, černého, chundelatého psa.

 V šestnácti utekl z domu a nastěhoval se k Potterovým. Měl se stát důvěrníkem a nositelem tajemství Potterových. Bohužel se tak nestalo a on si to do dneška vyčítá. V jeho tajném domě se zřídilo ústředí Fénixova řádu jehož se stal členem. Má sice nakázáno ho neopouštět, ale jeho rebelská krev se proti tomu bouří. A to se mu stane osudným. V pátém díle jeho příběh končí. Nebo ne??

01.07.2007 09:32:35
zlanonka
ICQ: 404079346404079346
Omlouváme se za chyby. Děkujeme za návštěvu.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one