Severus Snape - obrázek

Severus Snape - obrázek

Snape, Severus Profesor učící Lektvary, zřejmě nejméně oblíbený předmět ze všech. Studenti ho nemají v lásce, protože je přísný, vyžaduje dokonalost a tak trochu nadržuje své koleji, jíž je Zmijozel.

V minulosti se přidal ke Smrtijedům, později se však rozhodl pracovat pro Albuse Brumbál jako špeh, který bude mít přístup k velice cenným informací. Právě proto nebyl po pádu lorda Voldemorta obviněn a následně poslán do Azkabanu.

 Za svých studentských let mu znepříjemňoval život James Potter a jeho přátele - možná právě proto nemá v oblibě Harryho Pottera.

Profesor Snape, nejneoblíbenější profesor v Bradavicích byl vytvořen podle učitele chemie J.K.Rowlingové . Snape je zachmuřený a jízlivý, bledý muž s mastnými vlasy a znamením zla na předloktí.

Nejvíc ze všech žáků nesnáší Harryho Pottera a jeho oblíbencem není nikdo jiný než Draco Malfoy. Je ředitelem zmijozelské koleje a je o něm všeobecně známo, že svým žákům nadržuje. Charakterově je velice zajímavou postavou. Ve čtvrtém díle se o něm dozvídáme, že kdysi patřil ke smrtijedům, ale před Voldemortovým pádem se vrátil zpět na stranu dobra a sloužil jako špeh. Vede se mnoho diskusí o tom, jestli se Snape vrátí k lordu Voldemortovi nebo jestli zůstane na straně dobra.

Ale v každém případě mu moudrý ředitel Bradavic Albus Brumbál důvěřuje. Určitě nelze pochybovat o Snapeových schopnostech. Je nepřekonatelný v přípravě všech možných i nemožných složitých lektvarů, pravděpodobně by byl i velice dobrým učitelem obrany proti černé magii. Jenže toto místo mu stále uniká. Až v šesté knize konečně dostane toto místo. I přes svoji averzi k Harrymu se nechá Brumbálem přesvědčit a Harryho začne vyučovat nitrobraně, velice obtížné kouzelnické zdatnosti. Co mu vlastně Harry udělal, že ho tak nesnáší? Musíme se vrátit zpět do minulosti, kdy byl Snape ještě bradavickým studentem. Chodil do stejného ročníku jako Harryho otec James. Ti dva si do oka taky nepadly, James byl velký kvítko a Severusovi znepříjemňoval život jak jen se dalo. Jednou málem přišel o život, ale na(ne)štěstí se mu nic vážného nestalo. Kdyby však tušil jak se bude chovat k jeho jedinému synovi, nevím nevím jestli by ho zachránil.

V šestém knize zabil Snape Brumbála. Později se stal ředitelem Bradavic, ale nikdo nevěděl, že vlastně pořád plní Brumbálovi příkazy.  Nakonec ho zabil Voldemort, protože si myslel, že tak získá bezovou hůlku..

01.07.2007 09:29:20
zlanonka
ICQ: 404079346404079346
Omlouváme se za chyby. Děkujeme za návštěvu.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one