Harry James Potter - obrázek

Harry James Potter - obrázek

Harry Potter se narodil 31. července Má černé neustále rozježené vlasy (po otci) a jasně zelené oči (po matce). Jeho rodiče James a Lily byli zabiti 31. července  Lordem Voldemortem. Když ale chtěl zabít Harryho, jeho kletba Avada Kedavra se obrátila proti němu, takže se z Voldemorta stal něco jako přízrak a na dlouhou dobu zmizel.

 Harry Studuje v Bradavicích. Mezi jeho největší přátelé patří Hermiona Grangerová a Ron Weasley.

V prvním ročníku uchránil Kámen mudrců před profesorem Quirellem, který byl "posedlý" Voldemortem.

V druhém ročníku zabil Baziliška s pomocí Fénixe a Moudrého kloubouku. Tím zachránil malou Ginny Weasleayovou, Ronovu mladší sestru.

Ve třetím ročníku přišel na to, že Sirius Black je nevinný a že jeho rodiče zradil Peter Petigrew.

 Ve čtvrtém ročníku zdolal úspěšně Turnaj tří kouzelníků byl svědkem Cedrikovy vraždy, byl při tom, když Voldemort získal zpět své tělo a utkal se s ním, vyhrál a vrátil se zpět do Bradavic i se Cedrikovým tělem. Tam ještě dopomohl odhalení zrádce, který se vydával za Pošuka Moodyho.

V pátem ročníku čelil Smrtijedům a viděl, jak mu zabili kmotra.

Teď shrneme šestý ročník. Harry chodil na speciální hodiny k Brumbálovi kde se dozvídá že Voldemort rozdělili svojí duši na 7 kusů a že je bude muset všechny zničit. Harry se stává kapitánem nebelvírského famfrpálového mužstva. Také začal chodit s Ginny Weasleyovou. Harry společně s Brumbálem se vydávají na misi zničení dalšího vietálu. Když se vrátí na hrad nad kterým je znamení zla tak Brumbála zabije Severus Snape. Harry se při pohřbu Brumbála rozejde s Ginny a rozhodne se že další rok nenastoupí do školy.

Nakonec porazí Voldemorta a vezme si Ginny s níž má tři děti Jamese Siriuse, Albuse Severuse a Lily Lunu. Po porážce Voldemorta se stane vedoucím bystozorů a dostane se na kartičky u čokoládových žab.

01.07.2007 09:07:32
zlanonka
ICQ: 404079346404079346
Omlouváme se za chyby. Děkujeme za návštěvu.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one