Albus Percival Wulfric Brian Brumbál

Albus Percival Wulfric Brian Brumbál - obrázek

Albus Percival Wulfric Brian Brumbál - obrázek

Albus Brumbál je podle některých kouzelníků a kouzelnic největší kouzelník všech dob! Je jediný koho se kdy Lord Voldemort bál. Učil ho totiž již v Bradavicích a nevěřil mu. Je členem Fénixova řádu.Je hlavní člen. V současnosti je ředitelem v Bradavicích. Má rád komorní hudbu a koulení s deseti kuželkami. Ztratil zálibu v Bertíkových fazolkách, když snědl jednu která měla chuť jako při zvracení.

Zvítězil v roce 1945 nad černokěžníkem Gridelwaldem, objevil dvanáct způsobů dračí krve a napsal s Nicolasem Flamelem několik prací o alchymii.

Je nositelem Merlinova řádu 1.třídy, je Veliký čar, Nejvyšší divotvorce, Nejhlavnější hlavoun a je členem Mezinárodního sdružení kouzelníků.

Milý stařík s brýlemi ve tvaru půlměsíce, který nosí dlouhý stříbrný vous. Velice miluje kouzelnické sladkosti, ale má slabost i pro mudlovskou citrónovou zmrzlinu.

Ale pod skořápkou laskavého muže se skrývá mocný kouzelník. Žáky Bradavické školy chrání před venkovním, ale i vnitřním zlem. Jak Hagrid trefně podotknul: „Jestli Brumbál odejde, mudlovský děcka už nebudou mít žádný zastání.“

 Bez Brumbálovi pomoci by Harry Potter asi sotva obstál v boji s pánem zla. Sice v jeho případě udělal velikou chybu, když mu neodhalil celou pravdu o jeho osudu, ale kdo by mu to mohl vyčítat.

O soukromém životě Albuse Brumbála se toho moc neví a J.K.Rowlingová stále mlčí.   Objevuje se na kouzelnických kartičkách. Narodil se kolem roku 1840 a ředitelem Bradavic se stal v roce 1970. Odmítl místo ministra kouzel, aby mohl ve „svých“ Bradavicích i nadále zůstat. Přívětivý Brumbál má i mnoho nepřátel: hlavně Voldemortovi přívržence Smrtijedy a byrokraty z ministerstva kouzel.

 Jako studenta do Bradavic přijal i vlkodlaka, kterému později nabídl místo učitele proti černé magii. Důvěřuje i bývalému smrtijedovi Snapeovi. Zaměstnal i poloobra Hagrida. Ani o Brumbálově rodině se toho moc v knížkách nedočteme. Rowlingová se zmínila jen o jeho bratru Abeforthovi. O něm kolují různé zvěsti, jako třeba tato: Abeforth je barmanem v hospodě v Prasinkách a je si s Brumbálem velice podobný. Albus Brumbál je zavražděn když je Harry v šestém ročníku. Byl zabit Severusem Snapem na svůj vlastn í příkaz.

01.07.2007 09:17:03
zlanonka
ICQ: 404079346404079346
Omlouváme se za chyby. Děkujeme za návštěvu.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one